מאלף כלבים - המדריך המלא

איך בוחרים מאלף כלבים?

כולנו בתור מגדלי כלבים חווים את האתגר הזה של ללמד את הכלב שלנו איך אנחנו רוצים שיתנהג, אבל האמת שככל שנחשוב מסובך יותר על אילוף, כך נקשה על עצמנו. אילוף כלבים הוא סיפור פשוט. הרצונות של כלבינו הם די בסיסיים, ולעיתים אף פרימיטיביים.  תן לכלב משהו שהוא אוהב לאכול וקנית את עולמו. הדבר נכון לגבי כל סוגי הכלבים, תן להם משהו שהם אוהבים ותקבל חיזוק חיובי בחזרה מהכלב.

אילוף כלבים מזכיר לנו לעיתים חינוך של ילדים. גם לילדינו אנו מציבים גבולות כשהם לא בסדר וגם לילדינו אנו מחלקים שבחים ופרסים על התנהגות טובה.

כמו חינוך, גם אילוף הוא עניין של גישה ותלוי בתפישת העולם של המאלף ובפרספקטיבה שלו.

כשאתם בוחרים את מאלף הכלבים שלכם שימו לב שאתם בוחרים אישיות, מי שלא תרצו שיהיה חברכם הטוב לא תרצו גם שיאלף את הכלב שלכם. להלן מספר נקודות למחשבה בבחירת מאלף כלבים:

1. מאלף כלבים לפי אזור בארץ- הבינו מהו האזור בו אתם רוצים למצוא את מאלף הכלבים שלכם. לנוחיותכם נסו למצוא את מאלף הכלבים כמה שיותר קרוב למקום מגוריכם, ולוודא שאתם לא מבזבזים זמן רב בנסיעות, או משלמים המון כסף למאלף הכלבים על הוצאות הנסיעה אליכם.

2. מאלף כלבים לפי רמה מקצועית-  חשבו עם עצמכם מהו הצורך שלכם במאלף הכלבים. האם העבודה שאתם מצפים מהמאלף לבצע היא מורכבת? או שהיא פשוטה? האם הכלב שלכם בעייתי ומצריך מקצוען או שהוא מתנהג יפה בדרך כלל?

3. מאלף כלבים לפי תקציב- כמה אתם מוכנים להשקיע עבור אילוף הכלבים? מהו התקציב שלכם למאלף כלבים? מן הסתם מאלף כלבים טוב ומוכח ובעל נסיון הוא מאלף כלבים יקר. מצד שני מאלף כלבים צעיר יהיה זול יותר, אך חסר נסיון. לא תמיד בהכרח מאלף כלבים יקר ייתן לכם את השירות הכי טוב, אך זיכרו שתמיד יש תמורה למחיר. עצת Expet היא לא להתקמצן אך מצד שני לא להתעקש על היקר ביותר!

4. מאלף כלבים לפי צורך-  מהי העבודה שאתם צריכים שמאלף הכלבים יבצע? האם זהו כלב חדש שמצריך אילוף מא' ועד ת'? או שהכלב רק נובח בלילות ואתם מעוניינים לגרום לו להפסיק? אולי בכלל אתם רק רוצים להשתעשע קצת עם הכלב ולגרום לו להביא לכם את העיתון בבוקר? 

לסיכום, בחירת מאלף כלבים הינה תהליך חשוב ביותר- חייכם ישתנו פלאים לאחר שכלבכם יהיה מאולף וממושמע! בהצלחה, צוות Expet.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות